Strona główna Księga Gości Kontakt
MENU
INNE

   WIADOMOŚCI


31.10.2004.

Kilka miesięcy po premierze - "Mściciel" jest bardzo chwalony i ma wysokie notowania sprzedaży. Również w sondażu najwyżej ocenianych książek w kategorii sensacja / kryminał na WP Książki niezmiennie zajmuje wysokie miejsce, jak również kilka innych książek Forsytha. Zapraszam do głosowania, i, oczywiście, do lektury. W księgarniach również m.in. "Weteran", "Psy wojny" i zbiór opowiadań "Czysta robota". Szczerze polecam.


12.08.2004.

Jeszcze w sierpniu w księgarniach ukaże się wznowienie zbioru opowiadań Fredericka Forsytha pd tytułem "Weteran". Książka okładką będzie przypominać "Mściciela", co widać poniżej. Dla tych, którzy dopiero od niedawna interesują się twórczością F. F., będzie to niepowtarzalna okazja, aby zacząć zbierać jego książki w podobnej formie okładki.

Weteran - zapowiedź - kliknij by powiększyć

12.07.2004.

6 lipca 2004 w "Rzeczpospolitej" ukazała się recenzja nowej powieści Fredericka Forsytha pt. "Mściciel", autorstwa p. Krzysztofa Masłonia.
Według recenzenta jest to powieść o współczesnym terroryzmie, z wyrazistymi bohaterami, jak również rzecz o lojalności, przyjaźni i męstwie. Oraz - o służbie, jeżeli nie wobec państwa, to wobec sumienia, które podpowiada, gdzie dobro, a gdzie zło. Bez zwracania uwagi na polityczną poprawność.


27.06.2004.

Zgodnie z zapowiedziami 25 czerwca w dobrych księgarniach pojawiła się nowa powieść Fredericka Forsytha pt.: " Mściciel ". Cena książki - 29,90 zł, miękka oprawa.
O stosowną reklamę postarał się patron medialny - Playboy, który w lipcowym numerze w "Liście przebojów dla Playboyów" na miejscu 10-tym umieścił " Mściciela ", wystawiając powieści bardzo pochlebną recenzję. Tak więc - zapraszam do lektury, głosowania na powieść w sondzie oraz komentowania i recenzowania książki w Księdze gości.


3.06.2004.

Wydawnictwo Albatros - Andrzej Kuryłowicz zapowiedziało premierę "Mściciela" na dzień 25 czerwca. Jak widać, patronami medialnymi są Wirtualna Polska i - uwaga - Playboy :) Poniżej przedstawiam reklamy książki przygotowane przez wydawnictwo.

Mściciel - zapowiedź - kliknij aby apowiększyć
Mściciel - zapowiedź - kliknij aby apowiększyć

22.05.2004.

"Mściciel" ukaże się w drugiej połowie czerwca. Niestety nie doszło do premiery nowej powieści Forsytha na Targach Książki w Warszawie. Odwiedzający mogą jednak odwiedzić stanowisko wydawnictwa Albatros - Andrzej Kuryłowicz, gdzie otrzymają specjalnie wydaną kilkunastostronicową zapowiedź "Mściciela" zaiwerającą fragmenty powieści. A oto, jak brzmi zwiastun nowej książki przygotowany przez wydawnictwo:

"MŚCICIEL" - książka, na którą miłośnicy Forsytha czekali 7 lat! Mistrz thrillera politycznego powraca w swojej najlepszej powieści od czasu DNIA SZAKALA. Pierwszy nakład w Polsce - ponad 30 tys. egzemplarzy !

"Młody amerykański pracownik agencji humanitarnej, Billy Colenso, zostaje brutalnie zamordowany na terenie dawnej Jugosławii. Jego dziadek, kanadyjski miliarder Steve Edmond, pragnie się zemścić. W tym celu nawiązuje kontakt z byłym żołnierzem służb specjalnych, Calem Dexterem, który podejmuje się zadania schwytania zabójcy i dostarczenia go wymiarowi sprawiedliwości. Z Belgradu ślad wiedzie Dextera na Bliski Wschód i dalej do dżungli Ameryki Centralnej. Wkrótce MŚCICIEL sam stanie się zwierzyną, tropioną przez służby specjalne. Jego misja może spowodować fiasko supertajnej operacji CIA, której celem jest zgładzenie najgroźniejszego terrorysty świata. Agencja uczyni wszystko, by go powstrzymać - nawet sprzymierzy się z poszukiwanym mordercą."

Książka w sprzedaży od połowy czerwca 2004!

A oto pierwszy akapit "Mściciela" :


ZBRODNIA

"Siódmy raz młody Amerykanin wylądował w kloacznym dole. Chwilę walczył, potem utonął, od stóp do głów oblepiony łajnem.
Tamci odłożyli drągi, usiedli na trawie, pośmieli się i zapalili. Potem wykończyli drugiegi wolontariusza i sześć sierot. Zabrali furgonetkę ze znakami akcji humanitarnej i wrócili na przełęcz.
Stało się to piętnastego maja tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego piątego roku."20.04.2004.

Już w czerwcu nowa książka Fredericka Forsytha pt.: " Mściciel " zostanie wydana w Polsce !!! Dzięki uprzejmości przemiłej pani z wydawnictwa "Albatros - Andrzej Kuryłowicz" mogę Wam przekazać tę wspaniałą wiadomość. To właśnie Albatros będzie wydawcą nowej pozycji Mistrza w naszym kraju. Premiera tej powieści przewidywana jest w czerwcu, ale niewykluczone, że będzie ją można zdobyć już w maju na Targach Książki w Warszawie. "Mściciel" jest już przetłumaczony, tytuł, który przewidywałem, sprawdził się, książka będzie miała 416 stron. Cóż, pozostaje tylko cierpliwie czekać !

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Albatros - Andrzej Kuryłowicz mogę Wam już dziś przedstawić okładkę nowej powieści Forsytha.

Mściciel - okładka - kliknij aby powiększyć

4 września 2003 roku ukazała się w Wielkiej Brytanii nowa książka Forsytha pt.: "The Avenger" ("Mściciel"). Oto krótki zwiastun opowiadanej tam historii:

Mściciel - okładka angielskiego wydania

Billy Colenso, młody amerykański wolontariusz, zostaje brutalnie zamordowany w b. Jugosławii przez Serba - Zorana Zilica.
Jego dziadek, kanadyjski miliarder Steven Edmond pragnie zemsty.
By znaleźć zabójcę wnuka, wynajmuje weterana wojny w Wietnamie, byłego żołnierza sił specjalnych i adwokata z małego miasteczka Cala Dextera, człowieka, który zajmował się ściganiem przestępców i oddawaniem ich w ręce sprawiedliwości.
Na tę drogę życia zdecydował się po wielkiej rodzinnej tragedii - jego córka została zamordowana przez porywaczy, a żona popełniła samobójstwo. Ma już ponad 50 lat, ale jest w świetnej formie i decyduje się podjąć tego zadania.
To, co wydaje się osobistą tragedią, nagle okazuje się być przerażającym dramatem na światowej scenie terroryzmu.


Mściciel - okładka angielskiego wydaniaArchiwum wiadomości za lata:      2006      2005      2004.BANERY